Tentoi të vë bast me një mijë denarë të falsifikuara, kapet nga policia një person në Shtip

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme, njoftoi se dje ka arrestuar 33-vjeçarin, I.A. nga Shtipi pasi në bastore kishte përdorur 1 mijë denarë të falsifikuara.

“Më 08.04.2021, në ora 18:30 në Shtip nëpunësit policorë kanë arrestuar I.A.(33) nga Shtipi, për shkak se rreth orës 15:05 në bastoren në rrugën “Engellsova” në Shtip ka përdorur bankënotë të falsifikuar prej 1000 denarë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Nga MPB-ja shtojnë, se bankënota e falsifikuar është marrë nga policia për procedurë të mëtutjeshme dhe pas zbardhjes së plotë të rastit, ndaj I.A. do të shqiptohet masë adekuate.

Tentoi të vë bast me një mijë denarë të falsifikuara, kapet nga policia një person në Shtip shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy