Tërmeti i fuqishëm dridh disa qytete në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet prej 5.2 shkallë të Rihterit, ka dridhur vargun e qyteteve Manastir, Prespë, Ohër dhe Mavrovë, njofton Drejtoria për Punë Seizmologiike në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Epiqendra ka qenë në Greqi kurse është ndjerë edhe në disa pjesë të Shqipërisë.

Kohëve të fundit, disa tërmete kanë dridhur këto vendbanime në vend. /Telegrafi/

Tërmeti i fuqishëm dridh disa qytete në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy