Tetovë, gjobiten 102 shoferë për parakalim të paligjshëm në trafik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia në rajonin e SPB-Tetovë, ditën e djeshme ka zhvilluar kontroll shtesë për të sanksionuar parakalimet e paligjshme në trafik. Janë sanksionuar 102 persona – 53 në Tetovë dhe 49 në Gostivar.

Siç thuhet në njoftimin e sotëm të Ministrisë së Brendshme, përveç këtyre, janë sanksionuan edhe 46 shkelje nëpër qytete të tjera.

Ndërsa në rajonin e Manastirit janë sanksionuar 35 persona për parakalim të paligjshëm.

The post Tetovë, gjobiten 102 shoferë për parakalim të paligjshëm në trafik appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy