Ulet numri i rasteve aktive me coronavirus, sot 658 të shëruar në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik në RMV në 24 orët e fundit ka regjistruar 658 pacientë si të shëruar nga coronavirusi.

Me rastet sotme, numri i përgjithshëm i personave që e kanë fituar “betejën” me COVID-19 shkon në 76.045.

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë është 90.124, ndërsa ka pasur edhe 2.768 viktima.

Kurse numri i rasteve aktive është 11.311, prej të cilave shumica janë në Shkup (6.455), më pas në Tetovë (467), Kumanovë (433), Kavadar (355), Gostivar (306) dhe qytete tjera./Telegrafi/

Advertisement

Ulet numri i rasteve aktive me coronavirus, sot 658 të shëruar në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy