Ursula von der Leyen reagon për aksidentin tragjik në Bullgari

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen shprehu ngushëllimet e saj për të afërmit e viktimave të aksidentit të autobusit në Bullgari, ku humbën jetën supozohet se kanë ndërruar jetë 45 persona.

“Unë shpreh ngushëllimet e mia më të thella për familjet dhe miqtë e viktimave të aksidentit tragjik të autobusit në Bullgari mbrëmë.

Uroj gjithashtu shërim të shpejtë për të plagosurit. Në këto kohë të tmerrshme, Evropa po shpreh solidaritetin e saj me ju”, shkroi ajo në “Twitter”.

Ursula von der Leyen reagon për aksidentin tragjik në Bullgari shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy