Ushtari i ARM-së që erdhi nga Afrika është i sëmurë me llojin nigerian të coronavirusit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ushtari i ARM-së i cili u sjell nga Afrika nuk është i infektuar me llojin e Afrikës së Jugut të coronavirusit, por tek ai është vërtetuar llojit nigerian i virusit.

“Sipas analizave të ASHAM, te ushtari është vërtetuar lloji nigerin i virusit, dhe jo lloji i Afrikës së Jugut, edhe pse ka ngjashmëri mes dy llojeve, nuk bëhet fjalë për të njëjtin lloj”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ata shtojnë se lloji nigerian është po ashtu i shpeshtë te vendet afrikane.

Ushtari momentalisht ndodhet në fazën e shërimit./Telegrafi/

Advertisement

Ushtari i ARM-së që erdhi nga Afrika është i sëmurë me llojin nigerian të coronavirusit shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy