Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi ka uruar Gordana Siljanovska Davkova për fitoren e saj në zgjedhjet presidenciale.

“Ne mezi presim të punojmë me presidenten Gordana Siljanovska-Davkova dhe të përshpejtojmë reformat e nevojshme për të ecur përpara në procesin e negociatave për anëtarësim me BE-në”, ka shkruar Oliver Varhelyi në rrjetin social “X”./Telegrafi/

The post Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy