Zaev nesër në Tiranë për takim me kancelaren Merkel

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Zoran Zaev, me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, do të udhëheqë delegacionin qeveritar në vizitën një ditore në Tiranë.

“Zaev do të merr pjesë në takimin e punës së kancelares gjermane Merkel me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor”, njoftojnë nga shërbimi qeveritar për shtyp.

Sipas agjendës, gjatë pasdites, kryeministri Zaev bashkërisht me zëvendësin e tij për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministrin e MPJ-së, Bujar Osmani do të kenë takim bilaterale me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Në kuadër të vizitës një ditore në Tiranë, sipas Qeverisë, Zaev do ta vizitojë edhe Qendrën Maqedonase Kultutore në Tiranë./Telegrafi/

Advertisement

Zaev nesër në Tiranë për takim me kancelaren Merkel shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy