Ziadin Sela rizgjidhet në krye të partisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë ditës së sotme partia më e madhe opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët mbajti Kongresin e Dytë të partisë.

Kryetari Ziadin Sela ishte kandidati i vetëm dhe u rizgjodh me 651 vota, njofton Telegrafi Maqedoni.

Gjatë kongresit, Aleanca për Shqiptarët po ashtu ka votuar edhe për Kuvendin Qendror, Statutin dhe për platformën.

Kujtojmë ky është mandati i dytë i Ziadin Selës në krye të partisë, ndërsa më herët ka qenë në krye të LR-PDSH-së dhe në PDSH./Telegrafi/

Advertisement

Ziadin Sela rizgjidhet në krye të partisë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy