Zjarri dogji katër baraka në Gostivar, tetë familje mbetën pa kulm mbi kokë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tetë familje nga Gostivari kanë mbetur pa kulm mbi kokë për shkak se mëngjes rreth orës 5:00, hapësirat ku ata banonin u dogjën plotësisht.

Sipas informacioneve të bara, zjarri është shpërndarë diku rreth orës 5 dhe shumë shpejtë është shpërndarë. Nga zjarri mbetën pa kulm tetë familje të cilët janë edhe raste sociale.

Ende nuk dihen arsyet e zjarrit, ndërsa familjet tashmë kërkojnë akomodim, për shkak se, siç thonë ata, zjarri dogji gjithë pronën e tyre.

Për shkak të vjetërsisë së objekteve dhe materialit që digjet, ndërhyrje e zjarrfikësve nuk ka qenë efikase edhe pse zjarri shumë shpejtë është lokalizuar./Telegrafi/

Advertisement

Zjarri dogji katër baraka në Gostivar, tetë familje mbetën pa kulm mbi kokë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy