4 shenja që tregojnë se nuk jeni fort të mirë në shtrat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
4 shenja që tregojnë se nuk jeni fort të mirë në shtrat

Psikoterapistja e specializuar në seksin dhe marrëdhëniet me partnerin Miranda Christophers zbuloi shenjat që tregojnë se jeni jo të mirë në shtrat.

Mungesa e vetëbesimit

Në radhë të parë është mungesa e vetëbesimit. Kur nuk ndiheni rehat në trupin tuaj, nuk mund të jeni të hapur apo spontan.

Gjithçka ju shqetëson

Advertisement

Një problem tjetër është se shpërqendroheni lehtësisht.

Jeni i turpshem

Një nga problemet është se ju vjen turp të flisni hapur për seksin me partnerin tuaj. Për kënaqësinë e vërtetë, është e rëndësishme të njihni dëshirat e partnerit tuaj dhe t’i zbuloni atij se çfarë prisni prej tij.

Ju nuk keni të njëjtat preferenca

Advertisement

Pëlqimi do të thotë që të dy partnerët duan njësoj seks. Por ka shumë arsye pse nivelet e dëshirës ndryshojnë. Nëse ju preferoni seksin në mëngjes dhe partneri juaj preferon seksin e natës, duhet të flisni për këtë dhe të gjeni diçka që funksionon për të dy.

Ankthi i interpretimit seksual prek 9% deri në 25% të meshkujve (duke kontribuar në derdhjen e parakohshme) dhe 6% deri në 16% të femrave (frenon dëshirën seksuale), zbuloi një studim i vitit 2019. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy