Dashuria, paratë dhe shëndeti/ Ja parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dashuria, paratë dhe shëndeti/ Ja parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, për Dashin fundi i muajit është pozitiv në dashuri dhe për këtë arsye ka shpresa të reja në planin sentimental. Mund të ketë disa pavendosmëri nga pikëpamja e biznesit. Në dashuri nuk duhet të keni frikë dhe ndoshta duhet të pranoni ftesën e një personi që keni takuar së fundmi. Mërkuri do të jetë në anën tuaj gjatë ditëve të ardhshme, veçanërisht gjatë fundjavës. Duhet të merrni një vendim shumë të rëndësishëm. Mundohuni të mendoni para se të veproni në punë. Jupiteri do të jetë në anën tuaj nga muaji maj, ndaj ju duhet ende pak durim.

Demi

Në dashuri, një dozë e mirë energjie kthehet për t’u shfrytëzuar gjatë këtyre 24 orëve. Në punë do të ishte më mirë t’i shtyni çështjet më të mprehta për javën e ardhshme, më pas për muajin prill. Shmangni debatin për çdo gjë. Në dashuri mund të rizbuloni pasionin dhe takimet do të favorizohen gjatë ditëve në vijim. Gjithçka varet nga ju, ndoshta ndonjëherë është edhe më mirë të jetoni për ditën, pa bërë plane të mëdha. Ndryshimet do të vijnë në prill, bëhuni gati. Në punë ka shumë stres, por mos u shqetësoni, sepse lajme ka në rrugë e sipër, sidomos për ata që kanë një biznes të pavarur.

Advertisement

Binjakët

Do të ishte më mirë të përpiqeni të bisedoni me partnerin tuaj në dashuri, edhe sepse mbrëmja e së martës mund të jetë paksa e trazuar. Në punë duhet të planifikoni për një të ardhme më të mirë. Ka ardhur koha për të marrë vendime në fushën sentimentale. Favorizohen takime të reja sidomos gjatë fundjavës. Në punë, ndoshta tashmë keni marrë një konfirmim dhe ditët e fundit të marsit do të jenë të rëndësishme për ata që kanë vendosur të nisin një rrugë të re. Ka edhe nga ata që kanë dyshime dhe nuk dinë si të sillen.

Gaforrja

Duhet durim në fushën sentimentale, por ditët e ardhshme do të jenë interesante. Në punë yjet nuk janë keq, por mund të ketë disa keqkuptime të vogla. Ditët e fillimit të javës mund të jenë më të rëndat, më pas situata do të përmirësohet. Nëse jetoni një dashuri në distancë, duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë dhe të prisni momente më të mira. Ndoshta po shpenzoni shumë para për shtëpinë, ndoshta është më mirë të bëni sikur nuk kërkoni shumë dhe të mos hidhni hapin më të gjatë.

Advertisement

Luani

Krahasuar me të kaluarën në dashuri ju jeni në gjendje të jetoni emocionet tuaja ndryshe. Në punë nuk keni pse të prisni përgjigje të menjëhershme, rezultatet do vijnë. Ndonjëherë e gjeni veten të paaftë për t’u besuar njerëzve përreth jush. Nëse jetoni një histori jozyrtare, ndoshta ka ardhur koha për t’u sqaruar dhe muaji prill do të nisë me qëllimet më të mira në këtë kuptim. Është e përshtatshme t’i kushtoni vëmendje çështjeve ekonomike në vendin e punës. Saturnin e keni në opozitë dhe nuk mund të bëni zgjedhje të nxituara dhe të rrezikshme, më mirë të mendoni me qetësi përpara se të vendosni.

Virgjëresha

Në fushën sentimentale është më mirë të tregoheni të kujdesshëm dhe të mos prisni gjithçka menjëherë. Në punë është më mirë të përshtateni me situatat, edhe sepse po vijnë ide të mira. Në dashuri ka shumë mendime dhe disa probleme ju shpërqendrojnë pak. Ju shqetësoheni shumë për paratë. Mundohuni të shmangni përplasjet dhe polemikat me personat e lindur nën shenjën e Binjakëve ose Shigjetarit. Në punë të mërkurën mund të debatoni me dikë, por më pas situata do zgjidhet vetë. Mundohuni të bëni minimumin në këto ditë, duke shmangur përpjekjet e tepërta.

Advertisement

 

Peshorja

Ka më shumë qetësi në sferën sentimentale për të lindurit e shenjës së Peshores. Takime të mira për ata që janë vetëm. Ditë pozitive për sa i përket punës dhe keni edhe energji të mira. Dashuritë e sapolindura duhet të zhvillohen me qetësi, pa u nxituar. Dielli dhe Mërkuri janë kundër, ndaj mos bëni hapa shumë të nxituar. Në punë vijnë ndryshime, por përpiquni të reflektoni sepse deri në muajin prill do t’ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme.

Akrepi

Advertisement

Çiftet që duan njëri-tjetrin janë të favorizuar në sferën sentimentale. Jupiteri në ditët në vijim ndihmon për t’u rikuperuar në punë. Javët e fundit kanë qenë të vështira për ndjenjat, por tashmë situata po përmirësohet. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos iu përgjigjeni provokimeve, sidomos në pjesën e parë të javës. Në punë nuk pranoni ide dhe projekte që nuk ju pëlqejnë, ndaj luftoni. Ju keni kaq shumë dyshime, por do të ishte një ide e mirë të relaksoheni dhe të kuptoni edhe të tjerët.

Shigjetari

Për të lindurit në shenjën e Shigjetarit kjo është një periudhë e favorshme për ndjenjat, ndaj takimet e reja nuk duhen nënvlerësuar. Ndryshimet janë në rrugë e sipër në vendin e punës. Afërdita dhe Marsi janë në anën tuaj dhe tani mund të lini edhe ndjenjat, gjithçka varet nga ju. Mundohuni t’i kushtoni më shumë vëmendje dikujt që keni takuar kohët e fundit. Jupiteri është kundër dhe tani duhet të bëni zgjedhje që lidhen mbi të gjitha me financat. Ka pak qartësi për të bërë në këtë fushë, edhe sepse shpenzimet e tepërta në këtë kohë do të ishin kundërproduktive.

Bricjapi

Advertisement

Sipas horoskopit të Paolo Fox, fundi i muajit është mjaft interesant. Në punë keni shumë gjëra për të bërë, ndaj përpiquni të gjeni pak kohë edhe për veten tuaj. Keni nevojë për qetësi në dashuri, edhe sepse nuk duroni dot xhelozinë dhe njerëzit e paqartë. Nëse keni të bëni me një partner të pasinqertë tani do ju duhet të bëni një zgjedhje dhe të sqaroni gjithçka. Në punë është mirë të shmangni marrjen e vendimeve të nxituara. Reflektimi do t’ju bëjë mirë, edhe sepse midis prillit dhe majit do të vijnë konfirmimet dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të kapërceni pengesat me të cilat do të duhet të përballeni.

Ujori

Në dashuri do të vijnë zgjidhje shumë të favorshme. Në punë së shpejti do të keni përgjigje për pyetjet tuaja, ndaj periudha është pozitive. Afërdita është në anën tuaj, nëse jeni të dashuruar mund të vazhdoni në këtë rrugë. Nëse jeni duke kërkuar për gjëra të reja, në vend të kësaj mund të bëni njohje të reja. Takimet janë veçanërisht të pritura të dielave, kur Hëna do t’ju bëjë veçanërisht tërheqës. Në punë tani duhet të shikoni nga e ardhmja dhe gjithashtu duhet të gjeni konfirmime. Mos kini frikë nga sfidat.

Peshqit

Advertisement

Hëna është në anën tuaj dhe ju dhuron emocione të bukura në dashuri. Në punë favorizohen bashkëpunimet por duhet të krijoni momentet më të mira. Edhe beqarët tashmë do mund të përjetojnë një emocion të bukur sepse Afërdita pas pak ditësh do të jetë në shenjë. Historitë që kanë pak rëndësi do të mbyllen pa shumë mëdyshje. Në punë nuk mungon përkushtimi dhe shumë shpejt do të vijnë kënaqësitë, ndoshta edhe një thirrje e rëndësishme. Tani është koha juaj, shumë po ju vënë re.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy