Fluks pushuesish në plazhin e Durrësit, shqiptarët e Kosovës interes edhe për parkun e Divjakës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kjo e dielë ka sjellë një dyndje pushuesish drejt plazheve të Durrësit. Shumica janë turistë të ardhur nga Kosova, të cilët kanë mbipopulluar bregdetin nga Ura e Dajlanit deri në Golem.

Shtimi i pushuesve ka nxitur edhe subjektet private që ushtrojnë aktivitet në vijën bregdetare të marrin masa për pastrimin dhe vendosjen e çadrave me qëllim ofrimin e kushteve më të mira. Fundjava e ka gjetur të populluar edhe Divjakën.

Ata zgjedhin të bëjnë shëtitjen me varka ndërsa destinacion i preferuar është edhe kulla 360 gradë.

Operatorët turistikë mbeten optimistë për ketë sezon, ku pritet që të ketë fluks turistësh, pas një viti të vështirë nga pandemia.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy