FOTO LAJM/ Inteligjenca Artificiale u tregon grave të sëmura me kancer me të ardhmen e tyre të humbur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTO LAJM/ Inteligjenca Artificiale u tregon grave të sëmura me kancer me të ardhmen e tyre të humbur

Cilido që jeton me një sëmundje të pashërueshme, përballet me agoninë dhe frikën se do të humbasë momentet më të çmuara nga jeta e tij familjare, personale dhe profesionale.

Inteligjenca Artificiale e cila po zhvillohet nga dita ditës me ritme të shpejta, është kujdesuar që tu tregojë personave të prekur nga kanceri momentet që ata nuk do të kenë mundëisnë t’i jetojnë.

Nga pjesëmarrja në dasmën fëmijës së tyre deri te pushimet, 10 grave që vuajnë nga kanceri i gjirit iu është bërë një paraqitje e shkurtër nga AI e një të ardhmeje, për të cilën janë të vetëdijshme se mund të mos ta jetojnë për shkak të sëmundjes.

Katie Enell, një nga dhjetë personat e fotografuar për ekspozitën, shfaqet me partnerin e saj në ditën e tyre të dasmës në 2025.

Advertisement

Helena Awuakye zgjodhi të shihte veten në ditën e dasmës së djalit të saj në 2030

Bec donte ta shihte veten në festën e ditëlindjes së saj të 50-të me dy vajzat e saj të vogla

Advertisement

Fotoja e Louise tregon atë duke kërcyer në ditëlindjen e saj të 60-të
 Oge Onwuachu deshironte  të shihte veten në diplomimin e djalit të saj në 2025

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy