Hapat që duhet të kryeni për të pasur një lëkurë të pastër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hapat që duhet të kryeni për të pasur një lëkurë të pastër

Nuk ka asnjë mënyrë të menjëhershme për të pastruar aknet ose njollat, por strategjitë që mund të ndihmojnë përfshijnë shmangien e prekjes së lëkurës ose shfaqjen e puçrrave, larjen e shpeshtë dhe përdorimin e produkteve të përshtatshme për problemin specifik dhe llojin e lëkurës së personit.

Metodat për të pasur lëkurë të pastër do të varen nga lloji i lëkurës së personit.

Në përgjithësi, njerëzit që luftojnë me aknet ose njollat kanë lëkurë të thatë, të yndyrshme ose një kombinim të të dyjave. Këshilla të shumta për kujdesin e lëkurës ekzistojnë për lloje të ndryshme lëkure, dhe ka gjithashtu këshilla të përgjithshme që njerëzit mund t’i provojnë. Kushdo që nuk është i sigurt për rutinën e kujdesit të lëkurës duhet të konsultohet me një dermatolog për këshilla shtesë.

2-Shmangni prekjen e fytyrës

Advertisement

3-Mbani gjithmonë krem kundër diellit

4-Përdorni pajisje pastrimi të buta

5-Shmangni ujin e nxehtë

6-Hani një dietë të shëndetshme

Advertisement

7-Qëndroni të hidratuar

8-Përdorni produkte kozmetike natyrale./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy