Hëna e re e qershorit, lajme të fuqishme! Meri Gjini tregon si do të ndikojë në secilën shenjë të Horoskopit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hëna e re e qershorit, lajme të fuqishme! Meri Gjini tregon si do të ndikojë në secilën shenjë të Horoskopit

Astrologia Meri Gjini ka qenë mëngjesin e sotëm në Vizion Plus, në emisionin “7pa5” ku ka folur për Hënën e re të qershorit dhe ndikimin e saj në secilën shenjë.

Sot në orën 17:00, kemi një Hënë të re e cila do bëjë një hyrje spektakolare te Binjakët. Që ndodh ekzaktësisht mbi Diell dhe mbi Venus. Aty është edhe mërkuri edhe jupiteri.

Janë hyrje pozitive dhe kemi të bëjmë me një Hënë të re pozitive që shoqërohet me nisje të mira.

Por kjo Hënë e re favorizon bashkëpunimet. Është një Hënë që do të imponojë korigjime. Nga e shtuna do dëgjojmë lajme të forta dhe shqetësuese. Kujdes me shpejtësinë në makinë.

Advertisement

Dashi
Kjo Hënë e re i ndihmon për çësthje që i përkasin dokumentave, letrave, lëvizjeve në përgjithësi. Ka një mënyerë në të cilën mund të ketë ujdi profesionale apo karriere. Për ata që mund të propozohet një pozicion i lartë duhet të pajisen me vlerë ose virtyt që rrallëherë e gjejmë te dashi. Nuk duhet spontanitet dhe nxitim. Duhet maturi. Kujdes me shëndetin në fundjavë.

Demi
Kjo Hënë e re i ndihmon ekzaktësisht në çështje që kanë të bëjnë me zgjerimin ekonomik. Ka të bëjë me lehtësimin e çështjeve që i rëndojnë në vetvete. Duhet të mësojnë që jo për çdo gjë këmbëngulet. Mësoni të hapni rrugë. Në fundjavë ka tendencë që dikush t’i mërzisë.

Binjakët
Kemi vendosje të 5fishtë te Binjakët. Duhet të bëjnë rivendosje në mënyrën si i kanë hartuar gjërat. Si ndihen, ku duan t’i çojnë gjërat, si personale dhe profsionale. Kjo hënë ndihmon për ndryshim të këndvështirmit si do i zgjidhni gjërat tuaja. Shija e parë e fundjavës nuk është e mirë. Dikush mund t’i mërzisë dhe flasim për dikë të afërt.

Gaforrja
Hëna e re do të quhet përmbyllëse për ju. Të gjendet një mënyrë më e thjeshtë dhe më e mirë për të mbyllur gjërat. Për të zgjidhur çështje që ju ka munduar prej kohësh. Është një Hënë që do ndihmojë të mbyllen gjërat me sukses. Rivaliteti do jetë shija që do ngjyrosi fundjavën dhe më gjatë.

Advertisement

Luani
Është një Hënë rregullatore në agjendë. Mbi gjeërat që kanë në agjendë do shtohet ose largohet diçka. Por jo një ndryshim rrënjësor. Marsi nuk është shumë i favorshëm për ju. Kjo Hënë është më tepër “ëndërroj për të bukurën”, sesa veprim. Kujdes në diskutime që kanë të bëjnë me ekonominë. Kontrolloni tonacionin në këto diskutime. Kjo do jetë vështirësia e fundjavës.

Virgjëresha
E kanë të qartë se çfarë kërkojnë. Duan me patjetër të kenë një nisje të re. Megjithatë ka tendencën për të marrë një përgjegjësi këtë periudhë. Mund të propozohet një pozicion, por ata që e pranojnë duhet të kenë shumë maturi. Studioni para se të veproni. Nga e shtuna deri të mërkurën e ardhshme duhet të jenë të kontrolluar me tonacionet në ambjentet e punës. Mund të ndodhin thyerje që nuk do ju pëlqejnë aspak.

Peshorja
Ka mundësi për fillime të reja. Por nuk do mungojnë ngecjet. Ka vështirësite e veta, por këto fillime kanë të bëjnë me shumë me punët sezonale. Ka propozime të reja që duhet të jenë të maturuar në kontrata. Hëna është shumë e mirë, me rezultat që dëshirojnë. E vetmja gjë që nuk duhet të bëni në fudnjavë është të vendosni pritshmëri te të tjerët, sepse do shkaktojë nervozizëm. Shikoni terezinë tuaj.

Akrepi
Një Hënë e re për të zgjidhur çështje që i përkasin familjes. Qofshin me partnerët, fëmijët apo prindërit. Nëse kanë patur kundërshti me njëri-tjetrin, kjo Hënë e re i ndihmon të bien në ujdi lehtësisht dhe të mos ketë hatërmbetje. Në fundjavë ka tendencë të jenë të tërhequr. Do ishte dhe gjëja më e mirë të shmangi reagimet e pakontrolluara.

Advertisement

Shigjetari
Kjo Hënë ballë për ballë tyre. Duhet të jenë të kujdesshëm në raportet personale të lindurit në 10 ditët e para të shenjës. Të tjerët do kenë propozime dhe përshpejtime në vendin e punës. Ata që do i propozojnë shigjetarëve duhet të gjejnë momentin e duhur, pasi janë nervoz. Dëgjoni të tjerët para se të merrni vendime. Propozimet në këtë periudhë do ishin shumë të rëndësishme.

Bricjapi
Me ndryshime të vogla të në të përditshmen e tyre ose ndryshime që kanë të bëjnë me ambjentin e punës. Nuk ka ndryshime në vetvete, por mund të ndryshoj eprori apo një koleg. Te vetja e tyre do ndjejë nevojën për ndryshime të vogla, por jo thelbësore. Fundjava ka të vetmen vështirësi, për të ndarë emocionet.

Ujori
Ndryshimet kanë të bëjnë ose me faktorin e të papriturës ose faktorin e lëvizjes. Këto dya do favorizohen nga Hëna e re. Organizoni mirë çështjet ekonomike, dokumentat apo me njerëzit që do bashkëpunoni. Në fundjavë qëndroni larg keqkuptimeve në familje, sidomos kur bëhet fjalë për lekun.

Peshqit
Një Hënë në familjen e 4 me Diellin e peshqve. Duhet të dini që kjo Hënë ndihmon për zgjidhjen e çështjeve shëndetësore. Saturni kthehet retrogradë. Dhe është momenti më i mirë i mundshëm për të zgjidhur çështjet që i përkasin fizikut, profesionit dhe shtëpisë. Saturni është te ju dhe në hyrje katërkëndore, duhet të jeni shumë të kujdesshëm me tonacionet e larta në shtëpi dhe punë. Nëse dëgjoni zë të ngritur, largohuni!/vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy