Historia e dashurisë mes boksierit dhe gazetares, Eliona dhe Valoni flasin në “Vizioni i Pasdites”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Historia e dashurisë mes boksierit dhe gazetares, Eliona dhe Valoni flasin në “Vizioni i Pasdites”

Eliona dhe Valoni, njëri boksier dhe tjetra gazetare, kanë qenë të pranishëm në “Vizioni i Pasdites” të moderatores Brikena Prifti në Vizion Plus, për të rrëfyer historinë e tyre të dashurisë.

Ata kanë treguar se janë njohur gjatë një ndeshjeje boksi të Valonit, ku Eliona ndodhej për raportim.

Valoni ka thënë se Eliona i ka pëlqyer shumë sapo e ka parë, duke thënë se ishte dashuri me shikim të parë.

Ndërsa Eliona ka thënë se ka qenë elokuenca që i ka pëlqyer te Valoni.

Advertisement

Pjesë nga biseda:

Brikena Prifti: Si ndodhi?

Eliona: Ka qenë dashuri me shikim të parë. Unë shkova në shkurt të viti të kaluar të raportoja për Valonin, dhe aty nisi.

Brikena Prifti: Si nisi gjithçka Valon?

Advertisement

Valoni: Eliona ka qenë një ditë mbrapa ndeshjes së boksit. Unë e kam parë aty si gazetare, më ka pëlqyer shumë. Më pëlqeu shumë, por nuk menndova se do të kisha kontakt me të. Fola me të por kisha stresin e ndeshjes. Pasi fitova ndeshjen, mendova se si të kisha kontakt me të.

Brikena Prifti: Si ka qenë momenti i parë?

Valoni: Kemi patur një takim para ndeshjes, më ka pëlqyer shumë si vajzë.

Brikena Prifti: Po për Elionën çfarë të tërhoqi vëmendjen?

Advertisement

Eliona: Kisha patur edhe intervista të tjera, por sporti i boksit nuk më pëlqente shumë. Por duke biseduar me Valonin më pëlqeu shumë, ne gazetarët flasim shumë, por ky ma kalonte.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy