Horoskopi i seksit/ Shenjat që do të kënaqin dëshirat seksuale gjatë janarit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Muaji janar do të karakterizohet nga shumë kalime astrologjike që do të ndodhin në ditët e para të muajit dhe do të riorganizojnë kartat në lidhje me kënaqësinë erotike në 12 shenjat e Zodiakut. Shenjë me shenjë, le të zbulojmë se si do të jetë muaji janar nën çarçafë!

DASHI-Meshkujt: Nuk do të jetë e lehtë të ndash seksin nga çështjet sentimentale dhe do ta gjesh veten të ngatërruar në marrëdhëniet ku ndihesh i detyruar të plotësosh një rol që nuk dëshiron. Duket se kënaqësia më e madhe seksuale mund të vijë nga një histori krejt intriguese, e cila nuk përfshin ndonjë lloj tjetër angazhimi nga ana juaj.

Femrat: Do të jeni shumë kërkuese nën çarçafë. Nuk preferoni biseda të vogla, por dëshironi që partneri juaj të praktikojë gjithçka që ata gjithmonë kanë thënë ose lënë të kuptohet. Rreziku i zhgënjimit është shumë i lartë. Ju gjithashtu rrezikoni që dikush të injorojë provokimet tuaja më të egra dhe më dashakeqe.

DEMI-Meshkujt: Jeni padyshim një nga shenjat më me fat në seks për muajin janar. Marsi në shenjën tuaj ndez epshin tuaj dhe ju bën të “shkoni në gjueti” për partnerë që dëshirojnë të përjetojnë emocione të forta së bashku me ju nën çarçafë. Me Venusin në Bricjap mund të dashuroheni me një person të papërmbajtur.

Advertisement

Femrat: Për ju premtohen “fishekzjarre” nën çarçafë. Partneri duket se është i vëmendshëm për kërkesat tuaja seksuale. Nëse jeni beqare, bëhuni gati të takoni dikë që do t’ju ​​mbingarkojë me pasionin e tyre, duke ju bërë të arrini kënaqësi në mënyra krejtësisht të papritura.

BINJAKET-Meshkujt: Venusi dhe Plutoni do ju lindin dëshirën për të rijetuar një natë pasioni me një ish të dashur, me të cilin gjithmonë keni pasur një mirëkuptim të çmendur seksual. Problemi i vetëm mund të jetë që atëherë do të bëhej e vështirë për të dy që të ndaheni dhe të hiqni dorë nga kaq shumë kënaqësi. Mund të jetë rasti i duhur për tu fejuar zyrtarisht, njëherë e përgjithmonë.

Femrat: Yjet këtë muaj ju rikthejnë një seri dashurish të vjetra, ndër të cilat do të duhet të zgjidhni të vetmin që është në gjendje t’ju kënaqë të paktën nga pikëpamja seksuale. Është gjithmonë emocionuese për ju të bëni dashuri me partnerë të rinj.

GAFORRJA-Meshkujt: Pas një mbrëmje veçanërisht të lumtur, mund të përfundoni në shtrat me një mik të dashur dhe të përjetoni ndjenja që nuk i keni provuar kurrë më parë. Problemi i vetëm i vërtetë mund të jetë që të dy jeni të përkushtuar ndaj partnerëve të tjerë dhe nëse ata ju gjejnë, mund të jetë “fundi i botës” për ju. Bëni kujdes!

Advertisement

Femrat: Ideja që një mik i dashur përpiqet t’ju ​​ngacmojë me shaka djallëzore ju emocionon shumë dhe nuk përjashton mundësinë e kalimit të një nate të çmendur me të. Sidoqoftë, duhet ta bëni të qartë që në fillim nëse dëshironi të jetë një ngjarje e izoluar apo të zhvilloni ndjenja të mëtejshme.

LUANI-Meshkujt: Nuk do të ndiheni në formën tuaj optimale dhe rreziku për të zhgënjyer dikë shumë kërkues është shumë i lartë. Ju duhet të përpiqeni të pushoni më shumë dhe të shmangni pirjen e alkoolit nëse planifikoni të vazhdoni mbrëmjet tuaja duke bërë seks. Jeni të rrezikuar nga tërheqje fatale në vendin e punës.

Femrat: A jeni i sigurt që doni të vazhdoni një marrëdhënie ku seksi është bërë i vakët dhe i pakënaqshëm? Ju mund të aspironi për partnerë shumë më dominantë dhe t’i shijoni ata. Mos kini turp!

VIRGJËRESHA-Meshkujt: Jeta juaj seksuale në janar duket të jetë veçanërisht e pasur dhe e përmbushur. Ju do të zgjoheni shumë shpesh me lumturinë e të pasurit një person që mund t’ju ngacmojë anën emocionale. Do të jeni të frymëzuar të eksperimentoni me pozicione të reja që keni mësuar.

Advertisement

Femrat: Nëse doni të jetoni një pasion dërrmues, përgatituni të kënaqeni nga yjet. Çdo dëshirë e juaja erotike do të jetë urdhër për të dashurin tuaj. Dashuria dhe seksi do të udhëtojnë në të njëjtën rrugë dhe do të ndiheni rehat, duke përjetuar diçka të re me një partner i cili ju trajton me ëmbëlsi dhe delikatesë. Kënaqësia është e garantuar.

PESHORJA-Meshkujt: Do të jetë pothuajse e pamundur të bëni dashuri të qetë me partnerin brenda shtëpisë: gjithmonë do të jetë dikush i gatshëm t’ju shqetësojë, përfshirë fqinjët që dëshirojnë të bisedojnë me ju. Megjithatë, nëse mund të krijoni atmosferën e duhur, Marsi do t’ju japë kënaqësinë.

Femrat: Nëse nuk keni kryer marrëdhënie seksuale me dikë për një kohë të gjatë dhe mezi prisni që dikush të bëjë lëvizjen e parë me ju, yjet ju këshillojnë që të dorëzoheni në provokimet e një të dashuri të vjetër. Edhe nëse vetëm për një ose disa mbrëmje, kjo mund të çojë në një ekstazë që nuk e keni ndier kurrë më parë me ndonjë nga të dashurit tuaj të tjerë.

AKREPI-Meshkujt: Pikërisht kur partneri juaj pret më të mirën prej jush, trupi juaj nuk do të reagojë më ndaj impulseve të eksitimit, duke u zhgënjyer shumë të dy. Afërdita ju këshillon të eksploroni më mirë trupin e të dashurave para se të kryeni aktin kryesor.

Advertisement

Femrat: Ju mund të zhgënjeheni me performancën e një partneri që ju bëri të besoni se ai ishte super i talentuar dhe ekspert seksi. Duhet edhe durim në seks.

SHIGJETARI-Meshkujt: Për ju është normale të flirtoni me shumë gra, edhe nëse jeni të fejuar, por duhet ta kuptoni që për ta nuk mund të jetë emocionuese që shkon në shtrat çdo javë me një të dashur të re.

Femrat: Po e “gjuani” kolegun tuaj dhe, nën justifikimin e punës, mund të vendosni ta ftoni atë në shtëpinë tuaj për të menaxhuar më mire situatën. Para se të bëni ndonjë lëvizje të guximshme, sigurohuni që ai nuk do të shkojë t’u tregojë të gjithë bashkëpunëtorëve të tjerë dy minuta pasi të ketë ndodhur gjithçka.

BRICJAPI-Meshkujt: Do të jeni të fuqishëm dhe të pasionuar. Asnjë grua nuk mund t’i rezistojë mënyrave tuaja burrërore dhe joshëse. Me Venusin në shenjën tuaj ju jeni gjithashtu shumë “funny” dhe mund të vendosni të humbni një kohë të mirë me puthje me partneren tuaj para se të bëni dashuri me forcë dhe intensitet.

Advertisement

Femrat: Ju duhet të bëni një listë se cilat janë karakteristikat e të dashurit tuaj ideal sepse mund të hasni një burrë që i mishëron të gjitha. Bëhuni gati të përjetoni një pasion të madh, i cili do t’ju bëjë të harroni çdo çështje tjetër të ditës suaj. Më në fund shqisat tuaja do të kënaqen me pasion.

UJORI-Meshkujt: Nëse gjatë gjithë ditës dhe gjithë mbrëmjes nuk i kushtoni vëmendjen më të vogël romantike partnerit tuaj, si mund të prisni që ajo t’ju kënaqë kur të gjendeni nën çarçafë? Duke vepruar kështu, ju gjithashtu rrezikoni që ajo të ngushëllohet në krahët e një të dashuri tjetër.

Femrat: Marsi në shenjën tuaj mund të tentojë t’ju shuajë dëshirën tuaj seksuale, veçanërisht në shoqërinë e burrave që nuk rezultojnë të jenë në lartësinë tuaj emocionale dhe intelektuale. Tek ju po rritet interesi për dikë shumë të zënë. Nuk përjashtohet që t’ju ofrohet një mbrëmje me pasion të pastër dhe të çmendur.

PESHQIT-Meshkujt: Është e kotë të mohosh që ngadalë po dashurohesh me shoqen tënde më të mirë dhe ajo thjesht mund të jetë gruaja e vetme që mund të nxjerrë më të mirën tek ty në fushën seksuale. Me të dashurat kalimtare jeni shumë të paqëndrueshëm. Bëhuni më selektiv!

Advertisement

Femrat: Këtë muaj mund të bëni dashuri në vendet më të pazakonta. Është pikërisht risia ajo që ju magjeps dhe ju josh. Një mik i dashur mund t’ju ofrojë të kaloni një mbrëmje intime së bashku: po sikur të ishte fillimi i një pasioni të destinuar të zgjaste një jetë?

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy