Këto janë disa nga shkaqet që ju çojnë në depresion

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Këto janë disa nga shkaqet që ju çojnë në depresion

Ka shumë shkaktarë që juve mund të ju çojnë në depresion si: traumat, dhimbja, problemet financiare dhe papunësia.

Në të vërtetë, nuk mund të ketë një arsye konkrete pse ju vuani nga depresioni – por studiuesit rendisin edhe disa nga shkaktarët më të pazakonshëm si janë:

-Moti gjatë verës

-Pirja e duhanit

Advertisement

-Sëmundja tiroide

-Shprehia për të fjetur pak

-Mbingarkesa nga Facebook

-Fundi i një shfaqje televizive apo filmi

Advertisement

-Vendi ku ju jetoni

-Mungesa e peshkut në shujtat tuaja

-Marrëdhëniet jo të mira me vëllezërit e motrat

-Pilulat që konsumohen për lindje

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy