“Kujdes me lëvizjet e mëdha ekonomike!” Cilën shenjë paralajmëron Meri Gjini, çfarë ju pret këtë fundjavë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Kujdes me lëvizjet e mëdha ekonomike!” Cilën shenjë paralajmëron Meri Gjini, çfarë ju pret këtë fundjavë

Meri Gjini ka bërë parashikimin për të gjitha shenjat, për atë çfarë i pret në katër ditët e ardhshme.

Në studion e “7pa5” me moderatorët Alma Çelaj dhe Syrjan Rahova, Meri tregoi se cilat shenja duhet të bëjnë kujdes dhe cilat janë shenjat më me fat.

Dashi: Nëse ka një lëvizje ekonomike për të bërë dhe i duhet ndihmë ekonomike, dita e sotme dhe dita e nesërme është shumë e mirë për të diskutuar. Është një dy ditësh që do të ndihmojë dhe për shlyerjen e detyrimeve të vogla. Momentet e mira për ju do të fillojnë nga fundi i prillit. Kujdes me ngacmimet emocionale që ju shfokusojnë pak.

Demi: Me çështje që i përkasin shtëpisë ose familjarëve është ky katër ditësh i mbarë dhe i mirë për t’u zgjidhur. Kryefjala është dashuria si pë rata që duan të tregojnë më të mirën ë emocionit në familje dhe në çift si dhe për ata që janë në kërkim të shoqërive të mira.

Advertisement

Binjakët: Do të kenë një nevojë për arratisje, ndërsa kohën e lirë ia dedikoni jetës në çift. Sot kryefjala është leku por me tendencën për t’u mbyllur dhe për t’i lënë pas vetes shqetësimet me lekun ditën e nesërme, kujdes me harxhimet sot.

Gaforrja: Dilema ndërmjet familjes dhe detyrimeve profesionale do të jetë dilema që do t’i shqetësojë gjatë katër ditëshit. Pjesa e burimeve të lekut, ky Uran te Demat dhe Venusi te Peshqit i favorizon shumë për të zgjidhur çështje ekonomike, por në pjesën më të madhe do të shtojë impenjimet profesionale në vazhdimësi.

Luani: Eshtë një katërditësh që u jepet totalisht për t’u argëtuar. Është në një hyrje të mirë pjesa e Uranit dhe Venusit për zgjidhje më të rëndëisshme. Ata që kanë çëhstje jetike duket sikur do të futen në një rrugëzgjidhje.

Virgjëresha: Janë në kërkim të emocioneve të bukura, në kërkim të dashurisë, në kërkim të të ndjerit të rrethuar nga dashuria. Hyrja e Venusit me Uranin duket sikur nxit pjesën e emocionit, por do të duhet ta kërkojnë shumë më afër nga ç’kanë sytë.

Advertisement

Peshorja: Familja, shoqëria miqësia janë kryefjala e katër ditëshit. Duhet të shmangni pengesat në rrugëtimin që do të zgjidhni. Ngelet prioritet çështje dhe detyrime të karrierës.

Akrepi: Me Hënën te vetja e kanë shumë të thjeshtë të jenë në qendër të vëmendjes për mirë. Në çfarëdolloj zgjedhje të bëjnë do të kenë ndjesinë e fatit. Sa i përket hyrjes se Uranit dhe Venusit ka të bëjë me çorientime momentale të emocionit.

Shigjetari: Nëse zgjedhin të lëvizin, sidomos të shtunë të diel dhe të hënë për sa kohë Hëna do të jetë te ju do tëkaloni një fundjavë shumë të mirë. Nëse qëndroni në shtëpi grindja do të jetë prezente.

Bricjapi: Duket sikur ditët fshehin gëzim dhe nëpërmjet mënyrës si do të rrjedhin është e pamundur mos ta gjejnë veten me buzëqeshje në më shumë se një moment, sidomos për fundin e javës. Dita e sotme dhe dita nesërme mund të ketë surpriza.

Advertisement

Ujori: Do të duhet t’i dedikohen familjes, shtëpisë dhe jetës në çift. Ai që favorizon më shumë është Marsi te Peshqit sesa Uran venus, pasi Uran Venus jep buzëqeshje në kuadër të miqësive.

Peshqit: Duhet të rrinë larg iniciativave të mëdha ekonomike. Mos të bëhet asnjëlloj lëvizje pa këshilllimin e ekspertit. Sa i përket Venus Uran nuk do të mungojë buzëqeshja por do të jetë më tepër për raporte që janë të konsoliduara. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy