Kush është politikani më i devotshëm? Ahmed Kalaja bën batutën epike

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kush është politikani më i devotshëm? Ahmed Kalaja bën batutën epike

Përgjigja e imamit Ahmed Kalaja kur u pyet se kush është politikani më i devotshëm në Shqipëri ka qenë epike dhe do ju bëjë të qeshni.

Ndërsa ishte në studion e “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj në Vizion Plus, Imami kalaja la të kuptohej se asnjë nga politikanët shqiptarë nuk është i devotshëm.

Për të vijuar më tej batutën e tij ai tregoi edhe një barcaletë, e cila tregonte më shumë për marrëdhënien e politikës me besimin dhe ndershmërinë.

Pjesë nga biseda: 

Advertisement

Pranvera Borakaj: Cili është politikani më i devotshëm?

Ahmed Kalaja: Pse ka? Si tha ai, kalova pranë një varri dhe pashë: “këtu prehet një politikan i ndershëm”, dhe thashë qenkan varros dy veta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy