Lëvizje të rëndësishme ekonomike! Horoskopi javor nga Meri Gjini: Shenja që ngrihet në karrierë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lëvizje të rëndësishme ekonomike! Horoskopi javor nga Meri Gjini: Shenja që ngrihet në karrierë

Meri Gjini ka bërë parashikimin e Horoskopit për javën që sapo nisi, në emisionin “7pa5” në Vizion Plus.

Nisim një javë në ndikim të Hënës së Re. Në thelb ndihmon të rinjt dhe sportet. Çfarë ka të bëjë me të rinjt dhe sportet do marri dimesione të mëdha këtë javë.Nisim një javë ku saturni është në hyrje katërkendore me diellin. Që domethënë rreziku për informacione për njerëz që kanë pushtet të jetë në vazhdimësi.

Mërkuri bën hyrje katërkëndore me saturnin ditën e mërkurë. Kujdes në lëvizjet deri në ditën e enjte.

Lëvizje tjetër e rëndësishme është që marsi tranzitor po hyn te demat.Veprimet e rëndësishmë të lihen nga nesër e në vazhdimësi. Kujdes me shpenzimet, lëvizjet ekonomike dhe kujdes me abuzimin e pushtetit. Çfarë do lloj pushteti.

Advertisement

Dashi
Një javë që qëllimi është të marrë situatën në kontroll. Të di ku është, ku po shkon dhe çfarë ndryshimesh të presi nga vetja dhe nga të tjerët. Ka një tendencë të fortë, nga sot deri të enjten të di projektimin afat-mesëm dhe afat-gjatë të vetvetes, në çështje profesionale. Kujdes të mërkurën në lëvizjet e tyre, sepse marsi është planeti i tyre drejtues dhe ka të bëjë me tonacione që mund t’i lëndojnë.

Demi
Marsi te ata zyrtarisht nga sot, deri në datën 21 korrik. Është një mars që kërkon mirëorganizim. Me këmbënguljen dhe lëvizjen e duhur jep shumë më tepër se zakonisht. Dhe rezultati do i rezistojë kohës. Nga sot deri të mërkurën kujdes, më pas imononi si të doni ju pasi rezultati do jetë më I mirë se ç’mendoni. Kanë një periudhë shumë të mirë për të korigjuar dhe për të stabilizuar raporte emocionale. Kushtojini rëndësi partnerëve.

Binjakët
Me Marsin në mbyllje të hartës së tyre, nga sot duket sikur tendenca është shumë e fortë të merren me dy gjëra në një kohë. Të merren me nisje dhe fillime të reja dhe nga ana tjetër të organizohen me çështje të mbartua. Binjakut i shkon të ketë dy burime të ardhurash. Kjo javë ka tendencë t’i japë përgjigje pikpyetjeve dhe të gjejnë zgjidhje. Do ketë propozime konkrete. Për pjesën perosnale kanë nevoj të marrin vendime, por nuk është koha.

Gaforrja
Marsi te Demat është krijues dhe strukturues dhe do t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhje në territorin e punës. Është në një pozcion që korigjon shpejt, por mos merrni iniciativa të mëdha. Vështirësia e javës, duhet të qëndroni larg këmbimeve ekonomike me miq e shokë. Kjo mund të sjell problematika dhe thyrje që nuk korgijohen. Një pjesë e mirë e Gaforres do t’I kushtojë kohë vetes në aspektin estetik.

Advertisement

Luani
Një javë që Dielli në hyrje katërkëdorë me Saturnin. Nuk ka vend për diskutime me eproprët dhe me të mëdhenjt e familjes. Çdo kërkesë dhe diskutim duhet t’I vendosni në agjendë nga e enjtja dhe në vazhdim. E enjtja dhe e premtja janë dy ditët më të mira për ju. Shmangni lëvizje që kanë të bëjnë me zyrat, të mërkurën.

Virgjëresha
Është mënyra se si do të ndihen që do japi produktin final. Emocioni do vendosë sa produktive do jetë java. Vazhdoni të kontrolloni tonacionet te puna, deri të enjten. Pas të entjes askush nuk keqkuptohet. Marsi te Demat është shenjë që e favorizon Virgjëreshën deri në 21 korrik. Çështjet që kërkojnë organzimin dhe strategji të mirë, periudha nis sot. Karriera, puna, administrimi.

Peshorja
Ka një tendencë të fortë për të njohur se si do të projektojë çështje të profesionit në vazhdimësi. Në varësi të gradëve të diellit do filloni të qartësoheni. Përsa I përket afatshkurtër, vendosja e yjeve ju bën pak të paduruar në pjesën emocionale. Ndiheni sikur gjërat nuk ju shkojnë mbarë, por respektoni faktorin kohë dhe bëhuni të durueshëm.

Akrepi
Marsin ekanë ballë për ballë. Vazhdon te jetë një periudhë e mirë për zgjerim të bazës së punës së tyre dhe e dyta zgjerim të bazës ku do zhvillohet leku i tyre. Shfrytëzoni maksimalisht marsin. Afatshkurtër duhet të qëndroni larg çdo lloj risku ditën e mërkurë.

Advertisement

Shigjetari
Marsi është në një pozicion që përforcohet edhe nga Venusi te Binjkët. Kujdes në raportet familjare, sidomos në çiftet e reja. Tregohuni të maturuar dhe tolerant. Favorizohen vendosjet serioze me hënën e re, por pasi të kalojnë testin tranzitor të planetëve, pas të mërkurës. Java do japi më të mirën të enjten dhe të premten. Do ketë vendosje shumë të mirë përsa i përket një bashkëpunimi.

Bricjapi
Kanë natyr të tokës, ky Mars nga një shenjë e tokës i ndihmon duke patur një të përditshme të sigurt, të qëndrueshme. Pa riskuar vazhdimësinë dhe sigurinë. Do ishte mirë të mendojnë çfarë korigjimesh mund të bëjnë në mënyrën si fuksionojnë dhe me bashkëpunuesit. Ndryshime të vogla do sillinin pranverë në vendin e punës. Riskoni me ndryshime të vogla që nuk duan investim ekonomik. Afatshkurtër duket sikur është një javë që varet vetëm nga sjellja e tyre. Si të sillen atë do marrin mbrapsh.

Ujori
Duket sikur plutoni në familje të katërt është te ata. Duhet të tregohen të kujdesshëm të lindurit në dy ditët e para të ujorëve, në lëvzije të mëdha ekonomike. Do shumë kujdes dhe mos u nxitoni. Qëndroni larg situatave që kanë sherre dhe tonacione të larta. Qëndron indiferent, sidomos të mërkurën. Mbetet një periudhë që prioritet ka lehtësim të çështjeve që kanë të bëjnë me materien e tyre.

Peshqit
Saturni është te ata në hyrje katërkëndore me diellin. Kujdes me fjalën, me lëvizjen, me veten dhe me trupin tuaj. Qëndroni sa më të sigurt, në ritme të ngadalta dhe ushqehuni mirë. Me produketet kimike, gazi, lëngët helumese duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Në vazhdimësi të jenë të sigurt që rregullohen 2 gjëra: Ekonomia dhe puna. Do kenë propozime shumë serioze dhe do marrin një status shumë më të lartë nga ajo që kanë./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy