Lëvizje vendimtare për 6 muajt e ardhshëm, çfarë kë rezervuar java e parë e qershorit për secilën shenjë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lëvizje vendimtare për 6 muajt e ardhshëm, çfarë kë rezervuar java e parë e qershorit për secilën shenjë

Hëna e Demit në datën 3 do të na japë të gjithëve diçka për të diskutuar dhe me Merkurin që hyn në shenjën e Binjakëve në të njëjtën ditë, mund të presim një javë emocionuese shoqërimi. Është një moment i mirë për të konsideruar ndikimin që ka pasur tek ne qëndrimi i Jupiterit në Demi vitin e fundit, por hëna e re në Binjakët më 6 qershor është një festë mikpritëse për hyrjen e Jupiterit në këtë shenjë . Kolektivi do të ndiejë vrullin e këtij tranziti për disa javët e ardhshme dhe mund të jetë koha e përsosur për të kapur hapin me njerëzit, për të ndarë disa momente të mira dhe për të shijuar sezonin.

Ndërsa shkojmë drejt fundjavës, hëna do të hyjë në Gaforren komode në datën 7, duke na lejuar të rimbushemi përpara javës së ardhshme.

Dashi

Të rifreskuar dhe të përgatitur për të marrë botën me hënën në Demi, mos harroni t’i jepni përparësi vetes. Kur hëna hyn në shenjën e Binjakëve, mund të ndiheni shumë më të motivuar për t’u shoqëruar ose për të përfunduar detyrat në pritje, një energji transformuese që do të ndjeni për gjashtë muajt e ardhshëm. Ndërsa hyjmë në fundjavë, ju mund të shihni nivelet tuaja të energjisë duke balancuar me hënën në Gaforre, duke ju kujtuar të relaksoheni dhe ta merrni me lehtësi.

Advertisement

Demi

Fillimi i javës me hënën në shenjën tuaj mund të jetë një avantazh i vogël. Ju po e riktheni vapën dhe këtë sezon të Binjakëve ju fokusohet te suksesi. Gjërat bëhen shumë më kreative kur hëna e re në Binjakët bashkohet me steliumin për t’ju ndihmuar të festoni dhe të qëndroni të lidhur me qëllimin tuaj. Hëna në Gaforre ju shton kreativitetin dhe optimizmin këtë javë.

Binjakët

Sezoni juaj është receta që i duhet kolektivit pasi sjell shumë mundësi dhe komunikim. Java i sjell gjërat në perspektivë pasi hëna në Demi ju ndihmon të rikalibroni dhe të përshtateni me atë që java ka planifikuar për ju. Hëna në shenjën tuaj rrit optimizmin dhe energjinë tuaj, e cila do të vazhdojë derisa hëna në Gaforre të sjellë relaksim. Fillimet e kapitullit tuaj do të fillojnë me këtë tranzit dhe do të pasqyrojnë gjithashtu ndikimin që Jupiteri do të ketë tek ju për vitin e ardhshëm.

Advertisement

Gaforrja

Krijimi i shumë gjërave këtë javë vjen shpejt me hënën në shenjën miqësore të Demit duke ju ndihmuar të krijoni lidhje më të mira me të tjerët. Ndershmëria juaj rrezaton dhe ju do të jeni në modalitetin e reflektimit. Hëna e re në Binjakët ju lejon të shfrytëzoni atë që ka nevojë nënndërgjegjja juaj, kohë të mirë për të pushuar, të lexoni një libër dhe ditar të mirë sipas dëshirës suaj. Më në fund, hëna në shenjën tuaj mund të pasqyrojë fillimin e një kapitulli të ri që do të vazhdojë javën e ardhshme.

Luani

Suksesi është në mendjen tuaj pasi hëna në Demi krijon një periudhë të bukur ku mund të përfundoni punën që keni filluar gjatë tranzitit Jupiter në Demi. Kjo është një energji e fuqishme që hëna e re e Binjakëve do t’ju lejojë të lidheni dhe të eksploroni ëndrrat dhe dëshirat tuaja. Ju nuk keni frikë të ndani anën tuaj vizionare me të tjerët dhe ky motivim do të vazhdojë për gjashtë muajt e ardhshëm. Vendosja e humorit për qetësi është Hëna në Gaforre, duke ju mësuar të kujdeseni për veten dhe të kontrolloni.

Advertisement

Virgjëresha

Si një shenjë e tokës , hëna në Demi ndihmon në ekuilibrin dhe ju jep shumë shpresë ndërsa filloni të shihni se për çfarë bëhet fjalë në këtë sezon të Binjakëve. Qëllimet tuaja bëhen më të dukshme me hënën e re te Binjakët, duke ju lejuar të shihni përtej horizontit tuaj dhe të imagjinoni se çfarë mund të arrini vitin e ardhshëm. Me ndryshimet në proces, hëna në Gaforre do t’ju mundësojë të qëndroni të lidhur, të nxitur dhe të hapur për të forcuar marrëdhëniet tuaja.

Peshorja

Mirëpritja e gjërave të reja është ajo që ka të bëjë me sezonin e Binjakëve . Ju e rrethoni veten me njerëz frymëzues që rrisin kreativitetin dhe besimin tuaj. Me hënën në Demi, ju vendosni skenën për fillime të reja që do të përmirësohen gjatë hënës së re te Binjakët. Për gjashtë muajt e ardhshëm, merrni parasysh se si dëshironi të zgjeroheni, të mësoni dhe të vazhdoni të rriteni në karrierën tuaj ose të ndiqni profesionin tuaj të ëndrrave.

Advertisement

Akrepi

Romanca është në ajër të hënën me hënën në Demi, një prelud i hënës së re në Binjakët. Një analizë e asaj që keni mësuar gjatë tranzitit të Jupiterit në Demi mund të jetë kuptimplotë tani pasi jeni të hapur për të zbuluar gjëra të reja dhe për të mësuar. Kur hëna të hyjë te Binjakët, më shumë dinamika të marrëdhënieve do të analizohen nga ju për gjashtë muajt e ardhshëm.

Shigjetari

Hëna në Demi ju jep një periudhë të arsyeshme qetësie përpara se fuqia e hënës së re te Binjakët të ndriçojë shtëpinë tuaj të marrëdhënies. Për gjashtë muajt e ardhshëm, do të kuptoni se çfarë kërkoni nga një partner dhe çfarë dëshironi që ai të sjellë në tryezë. Marrëdhëniet aktuale romantike gjithashtu do të analizohen tërësisht nga ju këtë javë dhe për vitin e ardhshëm.

Advertisement

Bricjapi

Përgatituni të shqyrtoni ndikimin kuptimplotë të transiteve të kësaj jave në jetën tuaj romantike . Hëna në Demi do t’i bëjë gjërat interesante, duke ju lejuar të merrni parasysh të kaluarën dhe se si këto mësime kanë ndikuar në të tashmen. Hëna e re te Binjakët do t’ju rikthejë në ndjenjën e përqendrimit teksa krijoni baza të reja të forta për të ndihmuar në katapultimin e karrierës suaj.

Ujori

Ndërsa hëna në Demi ju ndihmon të qetësoheni dhe të ndiheni të qetë, hëna e re te Binjakët është një surprizë, duke ju dhënë sigurinë për të bërë atë që dëshironi pa kufizuar veten. Nëse jeni beqarë, gjashtë muajt e ardhshëm mund të jenë një moment lidhjeje me të tjerët. Ata në një lidhje mund të ndjejnë se romanca po intensifikohet. Hëna në Gaforre më vonë gjatë javës ju lejon të keni diskutime praktike rreth ditës tuaj të përditshme.

Advertisement

Peshqit

Si një shenjë e ndryshueshme , energjia sot do të jetë ajo që mund t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me ambiciet tuaja. Hëna në Demi është vendi ku rrezaton ana juaj akademike. Hëna e re te Binjakët ju sjell mundësi për të ndërtuar diçka nga shtëpia. Hulumtoni më shumë për atë që ju intereson dhe zgjerohuni përtej imagjinatës suaj në lidhje me perspektivat tuaja të karrierës./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy