Mbretëresha Elizabeth detyrohet të thyejë traditën 33-vjeçare, ja çfarë e detyroi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbretëresha Elizabeth detyrohet të thyejë traditën 33-vjeçare, ja çfarë e detyroi

Familja mbretërore ka disa rregulla strikte, megjithatë duket se ndonjëherë dhe rregullat e familjes mbretërore duhet të thyehen.

Këtë herë bëhet fjalë për një traditë të familjes mbretërore, e cila ka të bëjë me festimin e festave të fundvitit. Gjatë periudhës së festave pjesë nga stafi i familjes mbretëreore shkojnë në Sandrighan për të bërë përgatitjet e Krishlindjeve, por këtë vit ata nuk kanë pranuar që të largohen nga familjet për shkak të pandemisë. Kjo do të thotë që për herë të parë pas 33 vitesh mbretëresha do jetë e detyruar t`i kalojë festat e fundvitit në Kështjellën Windsor, duke thyer traditën.

“Mbretëresha është nxehur keq. Stafi duke përfshirë kuzhinierët, kamerierët dhe pastruesit është i revoltuar. Ata nuk duan të tregohen jobesnikë, ama nuk mund as të lënë familjet e tyre në kohë pandemie.”, – thotë një burim pranë familjes mbretërore për The Sun./ Living

Mbretëresha Elizabeth detyrohet të thyejë traditën 33-vjeçare, ja çfarë e detyroi shkruan Vizion Plus.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy