Mërkuri në Ujor, zbuloni cilat do të jenë shenjat me fat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mërkuri në Ujor, zbuloni cilat do të jenë shenjat me fat

Punë dhe vetëm punë: kjo është motoja e javës që sapo ka filluar. Dhe ndërsa pesë shenja do të kenë fatin në anën e tyre këto ditë, ka diçka pozitive për të gjithë nga 5 deri më 11 shkurt.

Para së gjithash, energjitë kozmike janë të forta këtë javë. Me Merkurin në Ujor që nis maratonën më 5 shkurt dhe Hënën e Re në Ujor që e mbyll atë më 9 shkurt, yjet kanë shumë për të thënë në ditët në vijim.

Pra, nëse gjëra të mahnitshme ju ndodhin juve dhe njerëzve përreth jush këtë javë (të mëdha dhe të vogla), mos u habitni. Por edhe nëse e bëni, dijeni se lëvizjet planetare janë përgjegjëse.

Është më mirë të kuptoni saktësisht se çfarë dëshironi këtë javë sesa të bëni fillime dhe plane të reja. Sqaroni saktësisht se çfarë ju intereson, shkruani planet dhe dëshirat tuaja dhe prisni që Hëna e Re më 9 shkurt t’i bëjë ato realitet.

Advertisement

Lexoni më poshtë cilat shenja të horoskopit janë të favorizuara këtë javë.

Dashi

Fundi i shqetësimeve po vjen. Yjet po ju mbulojnë dhe kushdo ose çfarëdo që të qëndronte në rrugën tuaj tani është lënë mënjanë. Përqendrohuni në rrugën që keni zgjedhur dhe kjo do t’ju ndihmojë të arrini atë që keni ëndërruar. Vendosni një lloj ushtrimi në program, do t’ju ndihmojë të zhvilloni edhe durimin tuaj.

Demi

Advertisement

Një kanavacë e pastër dhe e bardhë do të shtrohet para jush në ditët në vijim. Mënyra se si do ta pikturoni atë varet tërësisht nga ju – veçanërisht nëse në të kaluarën njerëz me më shumë fuqi se ju janë përpjekur t’jua heqin atë aftësi. Përfitoni nga kjo kohë për të kuptuar saktësisht se çfarë dëshironi dhe keni në zemrën tuaj. Ajo që zbuloni ndoshta do t’ju befasojë dhe do të vendosë themele të reja për të ardhmen tuaj. Mos harroni të argëtoheni pak në të njëjtën kohë – sepse paqja në jetë nuk vjen vetëm përmes punës dhe mendimeve, apo jo?

Peshorja

Lëvizjet planetare rrisin suksesin tuaj. Mënyra më e mirë për të përfituar nga kjo energji është të zgjidhni veten dhe të shmangni angazhimin ndaj detyrimeve që dobësojnë psikikën tuaj. Çfarëdo që zgjidhni të bëni, e cila përfshin të tjerët, përpiquni ta bëni atë diçka që ‘ju mbush’ dhe ju ndihmon të shkoni më tej.

Akrepi

Advertisement

Gjysma e parë e javës mund të jetë pak konfuze për ju, pasi disa ditë do të ndjeni gëzimin dhe kënaqësinë dhe të tjera presionin. Qëndroni të sjellshëm me ata përreth jush dhe me veten – veçanërisht kur ndjeni tensionin që ju pushton. Universi ju mbështet, pavarësisht nëse e shihni apo jo. Do të përfitoni shumë më tepër nëse hapni zemrën tuaj dhe zgjidhni të tregoni se sa vulnerabël jeni ndaj atyre që doni.

Peshqit

Do të bëni miq kudo që të shkoni këtë javë. Vullneti i mirë i universit është mbi ju, kështu që mos u habitni kur ndihma arrin fjalë për fjalë në pragun tuaj para se ta kërkoni atë. Është padyshim një nga ato javët “të mbinatyrshme”. Angazhohuni me anën tuaj shpirtërore këto ditë dhe do të shihni se si do të zbuloni shumë për veten dhe të ardhmen tuaj. Tani mund të filloni të regjistroni mendimet tuaja në një ditar – e dini? Mund të fitoni një zakon shumë të bukur dhe të dobishëm. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy