Misteri/ Peshku “parahistorik” me madhësi aligatori del në breg

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vendasit në Singapor mbetën të habitur kur një britanik identifikoi një peshk të rrallë, që nuk ishte parë asnjëherë më parë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, peshku është “parahistorik” dhe konsiderohet më i vjetri. Peshku me madhësinë e një aligatori është një mister.

Advertisement

31-vjeçarja Karen Lythgoe, e cila po punon për dokumentarin, regjistroi vendndodhjen e peshkut të madh.

Në fillim, mendohej se ishte një krokodil. Por Karen dhe ekipi i saj e vëzhguan nga afër.

Advertisement

” Ai nuk ishte një krokodil! Ishte si një specie që mund të shihet në një kopsht zoologjik, dukej parahistorike me nofullat e mëdha dhe dhëmbët”, tha ajo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy