“Nënë amanet fëmijët” poezia për Liridona Ademajn rrëqeth publikun

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Nënë amanet fëmijët” poezia për Liridona Ademajn rrëqeth publikun

“Qofsha gruaja e fundit që u vra nga një burrë” është ky një nga vargjet rrëqethëse të një poezie kushtuar Liridona Ademajt.

Samire Nuha Krasniqi nga Kosova sot është një poete që shkruan poezi të ndryshme kushtuar personave të veçantë dhe poezia e saj e fundit ka emocionuar këdo, edhe për ndjeshmërinë që paraqet rasti i Liridona Ademaj.

Samire Nuhaj Krasniqi ka treguar gjithashtu se ajo e shpreh përmes poezisë mesazhet që do të përçojë te qytetarët.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy