Nuk “i dridhet qerpiku” para askujt, këto 3 shenja Horoskopi ndihen të fuqizuara nësër, më 22 maj

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nuk “i dridhet qerpiku” para askujt, këto 3 shenja Horoskopi ndihen të fuqizuara nësër, më 22 maj

Nuk ka vërtet asgjë më të lavdishme sesa të jesh në gjendje të ngrihesh për veten dhe t’i thuash një personi tjetër ‘jo’ kur ‘jo’ është përgjigja më e thjeshtë që kemi. Asnjë veprim agresiv i fshehtë nuk po zhvillohet të mërkurën; ne e kuptojmë atë. Kur themi ‘jo’, tregohemi të drejtpërdrejtë dhe të vërtetë dhe, për tre shenjat e horoskopit, nuk po humbim më kohë duke kërcyer me lojëra fjalësh.

Jo do të thotë jo. Gjatë kalimit të Hënës përballë Uranit, ‘jo’ definitivisht vjen shumë më lehtë se në çdo kohë. Kjo është një nga arsyet që shumë prej nesh do t’u themi atyre në jetën tonë se ose ‘nuk jemi të interesuar’ ose nuk do të marrim pjesë në diçka që, në një moment, mund ta kemi shumë të vështirë për ta pranuar. Për këta persona ka vetëm një përgjigje dhe të mërkurën do të thuhet se ‘Jo’ është e vetmja rrugëdalje.

3 shenja të horoskopit kapërcejnë sfidat dhe ndihen të fuqizuara më 22 maj

1. Luani
Nuk ka asgjë që ju pëlqen më shumë se të jeni në qendër të vëmendjes, veçanërisht kur keni bërë diçka të mirë dhe lavdërimet janë aty për t’u shijuar. Ju e doni atë. Ka raste kur nuk mund të ngopeni prej tij, pothuajse deri në pikën ku ndiheni sikur po përpiqeni shumë për të marrë vëmendjen që dëshironi, ndërkohë që e dini në të njëjtën kohë se zemra juaj nuk është në të.

Advertisement

Të mërkurën, më 22 maj, do të ndiheni sikur keni dhënë shumë. Po, ju e dini se ju jeni ai që kërkon vëmendje, por a ia vlen gjithçka, veçanërisht nëse filloni të urreni atë që po bëni? Po merrni miratim, por po filloni të inatoseni për të gjithë, duke ju bërë të ndiheni keq për veten tuaj. A duhet t’u thoni gjithmonë po atyre që duan që ju të hidheni nëpër rrathë për kënaqësinë e tyre argëtuese?

Ah, kjo është pika e kthesës për ty, Leo. Gjatë kalimit të Hënës përballë Uranit, do të jeni më se të aftë t’i thoni turmës ‘jo’. Në thelb, ju po pajtoheni me ndjenjën tuaj të vetvetes. Vetëvlerësimi juaj është rikthyer dhe ndërsa ju ende e doni miratimin, respekti juaj për veten nuk do t’ju lejojë të bëheni një kalë i vogël performues. Kjo ditë ka madhështinë e vërtetë për ju, Luan.

2. Shigjetari
Ju keni shkatërruar çatinë tuaj transparente, Shigjetar, kështu që nuk ka kthim prapa. Ju keni marrë hapa për t’u bërë personi që keni ditur gjithmonë se mund të jeni dhe megjithatë keni ngecur në atë vend frike, duke shpresuar se askush nuk do t’ju aprovonte. Gjatë tranzitit, Hëna përballë Uranit, nuk ju intereson më nëse merrni duartrokitje në këmbë për të ecur nëpër dhomë. Ju e keni çliruar veten nga nevoja për t’u miratuar.

Kjo, sigurisht, nuk i bie të gjithëve aq mirë sa do të dëshironit, por kështu ndodh kur ne mbrojmë veten dhe atë në të cilën besojmë. Gjithmonë do të ketë dikë që e zhgënjejmë thjesht duke qenë vetvetja. Ndërsa jeni ende mjaft të ndërgjegjshëm për t’u ndjerë për ta, ju e dini se kjo do të jetë një rrugë e vetmuar, por prapëseprapë…një nga të cilat jeni gati ta bëni.

Advertisement

Ka një ironi shumë interesante që ndodh gjatë Hënës përballë Uranit, dhe kjo është kur u tregoni të tjerëve se keni nevojë për hapësirë ​​ose një mënyrë për t’i bërë gjërat ndryshe, ju do ta zgjoni këtë nevojë tek të tjerët, për veten e tyre. Ajo që fillon kur bëni një shfaqje autenticiteti ndez një reaksion zinxhir pasi të tjerët kuptojnë se dëshirojnë të veprojnë lart, të qëndrojnë në këmbë dhe të bëjnë gjënë e tyre sipas mënyrës së tyre.

3. Peshqit
Keni jetuar mjaftueshëm për të ditur se çfarë i përshtatet dhe çfarë jo. Në të njëjtën kohë, nuk ju pëlqen t’u thoni njerëzve të caktuar në jetën tuaj se nuk dëshironi të dilni me ta ose të paraqiteni në ngjarje që ju bëjnë të mos ndiheni rehat. Ti e njeh veten. Ju nuk do të bëni atë që nuk do të bëni. Ju nuk jeni këtu për të marrë fajin dhe për të inatosur idenë e presionit.

Do të zbuloni se keni vërtet nevojë të vendosni kufij me këtë mik. Ata nuk të kanë dëgjuar. Ju keni filluar të kuptoni se atyre duhet t’u thuhet shumë drejtpërdrejt se ju keni zonën tuaj të rehatisë dhe se jeni të lumtur duke qëndruar brenda kufijve të saj dhe nuk ju intereson nëse ata mendojnë se ju “humbni të gjithë argëtimin”. Ju jeni ai që vendosni se çfarë është ‘argëtimi’ në jetën tuaj.

Pasi të keni bërë këtë bisedë fillestare dhe personale me mikun tuaj, do të kuptoni se fjalët tuaja ishin ende të vëmendshme, megjithëse të fuqishme dhe të sakta. Kjo ju tregon se nuk duhet të jeni të lig për të kuptuar mendimin tuaj dhe se duke i përpunuar saktë fjalët, mund t’ua përcillni idenë “rruga ime ose autostrada” te miqtë tuaj pa i ofenduar./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy