Nuk ndalet Elon Musk/ Planifikon të ndërtojë aeroportin e tij privat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nuk ndalet Elon Musk/ Planifikon të ndërtojë aeroportin e tij privat

Miliarderi Elon Musk po planifikon të ndërtojë një aeroport për veten dhe drejtuesit kryesorë të kompanive të tij, jashtë Austin.

Planet konceptuale janë konfirmuar për aeroportin privat, i cili po planifikohet në lindje të Austin, afër Bastropit, thanë burimet për Austonia, shkruan “Daily Mail”.

Përveç shërbimit si një vend për avionët privatë që transportonin Musk dhe drejtuesit e tij më të lartë, aeroporti mund të përdoret gjithashtu nga kompanitë e tij, disa prej të cilave kanë një prani në Lone Star State, në mënyra të tjera.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy