Qumësht me luleshtrydhe, mëngjesi ideal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Qumësht me luleshtrydhe, mëngjesi ideal

Receta e rekomanduar për tu konsumuar në mëngjes është qumësht me drithëra dhe luleshtrydhe.

Kjo pjatë është tepër e thjeshtë për t’u përgatitur dhe do t’i shtojë shije vaktit tuaj

Përbërësit:

Qumësht

Advertisement

1 filxhan drithëra

1/2 filxhan me luleshtrydhe në feta

Kripë

Përgatitja:

Advertisement

Në një tigan vini qumështin të ziejë. Shtoni një filxhan me drithëra dhe pasi të jenë zbutur shtoni luleshtrydhet dhe kripën sipas dëshirës. Lërini pak sa të zbuten dhe shërbejini. Ju bëftë mirë!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy