Rrebeshe breshëri e shtrëngata/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të vijojë qarkullimi i masave ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim.

Reshjet e shiut do të përshijnë kryesisht jugun, qendrën dhe të gjitha zonat malore në lindje. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri lokale.

Advertisement

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja 1-8m/s e hera herës lokalisht 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë. Temperaturat parashikohen nga 12 deri në 30° Celcius.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy