Si duket shtëpia juaj e ëndrrave bazuar në shenjën e Horoskopit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Si duket shtëpia juaj e ëndrrave bazuar në shenjën e Horoskopit

Malli për shtëpinë pas një vere të gjatë e të nxehtë dhe befas ndjen nevojën për ta ridekoruar atë. Por na kanë mbaruar idetë. Frymëzimi që kërkojmë gjendet i shkruar tek yjet: Zbuloni stilin e dekorimit që na përshtatet, dhe që do të na bëjë të lumtur, në varësi të shenjës.

Dashi (21/03-19/04): I pasionuar, i guximshëm dhe i çuditshëm, i pëlqen të ndryshojë shpesh dekorimet dhe të guxojë të përzihet, duke kombinuar, për shembull, elementë tradicionalë dhe modernë që e bëjnë çdo hapësirë unike.

Demi (20/04-20/05): Praktik, bazik, dëshiron të krijojë një mjedis funksional dhe në të njëjtën kohë të qetë, i cili do të zgjasë për shumë e shumë vite. Ai nuk është i interesuar për dizajnin mbresëlënës dhe as ndryshimet e shpeshta.

Binjakët (05/21-06/20): I shoqërueshëm, kërkues, i gjithanshëm, Binjakët i pëlqen stili bashkëkohor, përmes të cilit kënaqet duke shprehur personalitetin e tij krijues dhe shpirtin e kulturuar.

Advertisement

Gaforrja (06/20-07/22): Gaforrja e ndjeshme, emocionale, me imagjinatë magjepset nga elementët e përjetshëm të dekorimit, pasi ato sprovohen dhe i ofrojnë atij një ndjenjë sigurie.

Luani (07/23-08/22): Luanët njihen se shijojnë luksin dhe stilin mbresëlënës dhe kjo reflektohet në hapësirat personale eklektike që nxjerrin madhështi dhe pasuri. Luani nuk ka frikë të bjerë në sy, qoftë edhe përmes dekorimit të shtëpisë së tij.

Virgjëresha (23/08-22/09): I kujdesshëm dhe metodik, thekson organizimin e hapësirës së tij, por duke iu drejtuar zgjedhjeve elegante dhe me shije. Virgjëresha dëshiron që çdo detaj i shtëpisë së tij të ketë cilësi dhe shije të lartë.

Peshorja (23/09-22/10): Intelektual dhe diplomat, vlerëson një mjedis të favorshëm për komunikim dhe relaksim. Stili modern i mesit të shekullit të njëzetë, i cili kombinon në mënyrë të përsosur thjeshtësinë dhe funksionalitetin, është më i miri për të.

Advertisement

Akrepi (10/23-11/21): Akrepi pëlqen stilin skandinav, shembulli modern më karakteristik i minimalizmit dhe dizajnit praktik, të cilit i shton detaje të guximshme dekorative.

Shigjetari (11/22-12/21): Një shpirt i shqetësuar, aventurier, Shigjetari pëlqen të krijojë hapësira eklektike me suvenire nga udhëtimet e tyre dhe një dashuri të veçantë për folklorin dhe traditën.

Bricjapi (12/22-19/01): Bricjapi i organizuar dhe punëtor i pëlqejnë pajisjet që i lejojnë të mbajë të rregullt mjedisin për të gjetur gjithçka që i nevojitet në një moment.

Ujori (01/20-02/18): Ujori idealist, i pasionuar dhe kreativ kërkon dëshpërimisht një mjedis që e ndihmon të shprehë personalitetin e tij, lozonjar dhe jo modest dhe nuk do të ngurrojë të përmbysë të gjitha rregullat për ta krijuar atë.

Advertisement

Peshqit (19/02-20/03): Ai e do qetësinë që nxjerr në pah një peizazh deti dhe, për këtë arsye, i pëlqen të përfshijë elemente dhe ngjyra të frymëzuara prej tij në dekorimin e shtëpisë së tij, veçanërisht nëse kombinohen me thënie të ndjeshme dhe të mprehta. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy