Si të largoni erën e hudhrave nga goja

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Si të largoni erën e hudhrave nga goja

Ushqimet që përmbajnë hudhër lënë disa nga aromat më të forta në gojë, e cila për shumë është mjaft e bezdisshme.

Ka disa mënyra për të hequr qafe erën e fortë të hudhrës, kështu që ju mund të zgjidhni zgjidhjen që është më e lehtë për ju në çdo rast.

Shikoni më poshtë pesë mënyra të thjeshta dhe të provuara..

1.Shpëlajeni gojën me ujë dhe sodë buke dhe aroma do të zhduket menjëherë.

Advertisement

2.Pini një gotë qumësht që neutralizon erën.

3.Në një filxhan vodka hidhni 2 lugë kanellë. Me një lugë nga kjo përzierje lani gojën.

4.Përtypni një gjethe majdanozi të freskët i cili është gjithashtu i pasur me kalcium.

5.Hani një copë çokollatë të zezë e cila gjithashtu ka rezultate shumë të mira.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy