10-vjeçarja që u plagos nga copat e xhamit ishte mbesa e viktimës/ Detaje të reja nga masakra në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
10-vjeçarja që u plagos nga copat e xhamit ishte mbesa e viktimës/ Detaje të reja nga masakra në Tiranë

Rea, vajza 10 vjeçare e cila u plagos mbrëmjen e djeshme në këmbë nga copat e xhamit iishte mbesa e Mimoza Pajës, 60 vjeçares që mbeti viktimë pas të shtënave me armë në lokalin e Fation Muratit ku punonte si banakiere.

 

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se Mimoza Paja jetonte me qira vetëm disa metra larg lokalit ku mbeti e vrarë me djalin e saj Sajmirin dhe mbesën 10-vjeçare Rea.

 

Advertisement

Kjo e fundit është vajza e vajzës së saj nga një martesë e parë, teksa pasi ishte martuar së dyti, e vogla rrinte me gjyshen.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy