12 humbje jete dhe mbi 900 raste të reja sot me COVID

Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve ët fundit, ndërsa janë zbuluar 953 raste të reja me COVID, nga 3485 testime të kryera. Nuk e kanë fituar betejën me virusin 5 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Kuçova, 2 qytetarë nga Kavaja, 1 qytetar nga Vlora, 1 qytetar nga Berati, 1 qytetar nga Shkodra, të moshave 54 -76 vjeç.

“Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 372 raste në Tiranë, 145 raste në Durrës, 83 raste në Vlorë, 48 raste në Elbasan dhe Srandë, 33 raste në Gjirokastër, 29 raste në Fier, 22 raste në Korçë, 13 raste në Kukës, Berat, Mat, 12 raste në Kavajë, 9 raste në Shkodër, Tepelenë, 8 raste në Lushnje, Vorë, 7 raste në Peqin, 6 raste në Kurbin, Lezhë, Mirditë, Kolonjë, Gramsh, 5 raste në Kamëz, 4 raste në Librazhd, Pogradec, Bulqizë, Kuçovë, 3 raste në Mallakastër, Dibër, Skrapar, 2 raste në Krujë, Tropojë, Delvinë, Fushë-Arrëz, Malësi e Madhe, Cërrik,  Lobohovë, 1 rast në Devoll, Has, Vau i Dejës, Belsh, Roskove, Klos, Poliçan.”

Gjatë orëve të fundit, janë shëruar 684 qytetarë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 449 pacientë, 36 në terapi intensive nga të cilët 15 pacientë janë të intubuar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Advertisement

Tiranë   18905

Fier        2779

Durrës                  1784

Elbasan  1563

Advertisement

Shkodër  1512

Vlorë     1542

Lezhë    1118

Korçë    1021

Advertisement

Berat     895

Gjirokastër 707

Kukës    474

Dibër     389

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy