2 turistë gjermanë bien në greminë në Valbonë/ Humb jetën njëri prej tyre!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
2 turistë gjermanë bien në greminë në Valbonë/ Humb jetën njëri prej tyre!

Janë gjetur dy turistët gjermanë që ranë në humnerë në Theth.

Raportohet se një prej tyre ka ndërruar jetë, ndërsa turisti tjetër është në gjendje të rëndë.

Advertisement

Njoftimi i policisë:

“Rreth orës 12:40, jemi njoftuar nga DVP Shkodër, se në kufirin mes Thethit dhe Valbonës, dyshohet se dy turistë gjerman, duke eksploruar zonën, janë dëmtuar rëndë. Për t’u ardhur në ndihmë turistëve, janë nisur shërbimet e Policisë të Komisariatit Tropojë dhe shërbimet e DVP Shkodër, si dhe është njoftuar spitali i Tropojës, për të nisur ekipin mjekësor”, ka njoftuar policia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy