33.5 kg kokainë në Portin e Durrësit/ Çuçi përgëzon policinë: Luftë e pakompromis përballë krimit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas kapjes së 33.5 kg kokaine në Portin e Durrësit.

 

Në një postim në Tëitter, teksa përgëzon policinë, Çuçi shprehet se kjo ishte një goditje e suksesshme dhe provë që tregon luftën e pakompromis përballë krimit.

 

Advertisement

Përgëzime Policisë së Shtetit për goditjen e suksesshme në Portin e Durrësit, ku u sekuestruan 33.5 kg lëndë narkotike e dyshuar si kokainë. Prova e radhës e punës së shkëlqyer hetimore dhe operacionale, e luftës pa kompromis përballë krimit të organizuar dhe dëshmi e pakontestueshme e vendosmërisë tonë për të rritur gjithnjë e më shumë forcën goditëse të Policisë së Shtetit ndaj grupeve kriminale. Operacioni vijon”, shkruan Çuçi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy