4 viktima dhe 120 të plagosur deri tani nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
4 viktima dhe 120 të plagosur deri tani nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Të paktën katër qytetarë kanë humbur jetën për shkak të tërmetit të fuqishëm që u regjistrua këtë të premte në Izmir të Turqisë.

 

Mediat turke bënë me dije gjithashtu se deri tani janë 120 të plagosur.

 

Advertisement

Autoritetet kanë dërguar 3 milionë lira ndihma urgjente për t’u përdorur. Operacionet e kërkim-shpëtimit vijojnë, ndërsa më herët një grua u nxor e gjallë nga gërmadhat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy