5 humbje jete dhe mbi 1600 raste të reja sot me COVID

Pinterest LinkedIn Tumblr +
5 humbje jete dhe mbi 1600 raste të reja sot me COVID

Vazhdojnë të rriten ndjeshëm infektimet me koronavirus në vend. Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë identifikuar 1,648 raste të reja pozitive me COVID, nga 7,812 testime të kryera.

Ndërkohë, kanë humbur jetën pesë qytetarë. Pacientët ishin Tirana, Konispoli, Peqini, të moshave nga 59 deri 87 vjeç.

Advertisement

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 106 pacientë, nga të cilët 12 janë në gjendje më të rënduar.

Nga ana tjetër, orët e fundit janë shëruar 309 qytetarë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy