Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës/ Rama: Po punohet me ritëm të lartë për të ulur avionin e parë në vitin 2025

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës/ Rama: Po punohet me ritëm të lartë për të ulur avionin e parë në vitin 2025

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje nga punimet që po bëhen për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama tregon se pista e këtij aeroporti ndodhet në një fazë më të avancuar të ndërtimit të saj dhe se po punohet me ritëm të lartë me synimin për të ulur avionin e parë në verën e vitit 2025.

 

Advertisement

Ndër të tjera kryeministri thekson se vendi ynë brenda kësaj dekade do të kryesojë si vendi turistik më i pëlqyer në Ballkan.

 

MIRËMËNGJES

 

Advertisement

dhe me Aeroportin e Ri Ndërkombëtar të Vlorës, ku ka marrë formë e gjithë gjurma e pistës, e ku punohet me ritëm të lartë me synimin për të ulur avionin e parë në verën e vitit 2025, kur #ShqipëriaTuristike do të hyjë në fazën tjetër drejt marrjes së vendit kampion në Ballkan për turizmin brenda kësaj dekade, ju uroj një ditë të paqme”-shkruan Rama.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy