Aksident i rëndë në Gjirokastër/ Përplasen tre automjete, plagosen dy persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident i rëndë në Gjirokastër/ Përplasen tre automjete, plagosen dy persona

Dy persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik të ndodhur në aksin Gjirokastër-Tepelenë.

Tre automjete janë përplasur në vendin e quajtur “Kthesa e Subashit” ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i njërit prej tyre dhe një pasagjere.

Të palgosurit janë dërguar për ndihmë mjeksore në Spitalin e Gjirokastrës ndërsa nuk dihet gjendja e tyre.

Advertisement

Gjirokastër/Informacion paraprak

Rreth orës 19:40, në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur “Kthesa e Subashit”, janë përfshirë në aksident rrugor automjetet tip “Audi”, “Volksëagen” dhe “Ford”, automjeti tip “Ford” pas përplasjes ka dalë nga rruga.

Për pasojë kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i automjetit tip “Ford” dhe pasagjerja që ndodhej në këtë automjet, të cilët u transportuan për në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy