Aksident në Maliq, automjeti përplas për vdekje burrin me biçikletë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident në Maliq, automjeti përplas për vdekje burrin me biçikletë

Një 65 vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik në Maliq.

Burri ishte duke lëvizur me biçikletë përgjatë aksit Korçë-Pogradec teksa është përplasur nga një automjet tip ‘Ford’ me drejtues Alber Pura.

Advertisement

Fillimisht ai u dërgua në spital por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra.

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 09.09.2022, rreth orës 14:55, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Libonik, Maliq, shtetasi A. P., duke drejtuar mjetin tip “Ford” ka përplasur biçiklistin N. S., 65 vjeç, banues në fshatin Symiz, Maliq, i cili u dërgua në spitalin e Korçës, ku ka ndërruar jetë.

Advertisement

Me drejtuesin e mjetit po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy