Aksidenti i rëndë në Tiranë/ Policia del me njoftimin zyrtar, ja numri i viktimave dhe të plagosurëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksidenti i rëndë në Tiranë/ Policia del me njoftimin zyrtar, ja numri i viktimave dhe të plagosurëve

 

 

Policia e Tiranës ka dalë me një njoftim zyrtar për aksidentin e rëndë që ka ndodhur këtë pasdite tek mbikalimi i Saukut.

 

Advertisement

Sipas bluve, viktimë kanë mbetur dy gra, ndërsa tre persona janë plagosur.

 

Të plagosurit janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, ndërsa nuk dihet gjendja e tyre.

 

Advertisement

 

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 09.03.2023, rreth orës 18:05, shtetasi Q. K., duke drejtuar automjetin, në unazën lindore  dyshohet se duke dalë për tek rrethrrotullimi i Tegut, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga mbikalimi, mbi kofanon e një automjeti tjetër.

Si pasojë kanë humbur jetën dy shtetase femra, si dhe janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore shtetasit Q K., O. K., dhe K. R., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Advertisement

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Mbi rrethanat dhe shkaqet e aksidentit, pas përfundimit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, dhe për gjendjen shëndetsore të të dëmtuarve në spital, do të keni njoftim në vijim.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy