Aksidentoi tre shtetas të mitur, kapet shoferi i shpallur në kërkim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksidentoi tre shtetas të mitur, kapet shoferi i shpallur në kërkim 

Policia e Kukësit në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bëri kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim A. L., 23 vjeç, banues në Kukës.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim , për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, pasi më datë 02.01.2022, në afërsi të spitalit të Kukësit, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, pa targa dhe dokumentacion, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka aksidentuar tre shtetas të mitur, të moshave 12, 16 dhe 17 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes duke braktisur automjetin.

Advertisement

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy