Aksion në Fier/ Arrestohet në flagrancë 21-vjeçari, i sekuestrohen mbi 43 mijë euro dhe automjeti (Emri)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksion në Fier/ Arrestohet në flagrancë 21-vjeçari, i sekuestrohen mbi 43 mijë euro dhe automjeti (Emri)

Policia e Fiert ka arrestuar në flagrancë Marjus Proko, 21-vjeçar i cili kishte në automjet mbi 43 mijë euro të cilat dyshohet se janë për përfituar nga aktivitete kriminale.

I riu dyhsohet se ka kryer vepra kriminale në Itali dhe nuk posdenote asnjë dokumentacion që të vërtetonte burimin e ligjshëm të parave.

Advertisement

Policia ka sekuestruar paratë dhe automjetin e 21-vjeçarit.

Fier

Finalizohet operacioni policor i koduar “Stafeta”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të pastrimit të parave.

Advertisement

Sekuestrohen 43.620 euro, të dyshuara të përfituara nga veprimtaria kriminale.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre, për veprën penale “Pastrimi i produktit të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e krimit ekonomik, bazuar në informacionet për një shtetas që dyshohej se posedonte një shumë të konsiderueshme parash të përfituar nga veprimtaria kriminale, kanë organizuar dhe finalizuar operacioni policor të koduar “Stafeta”.

Si rezultat i operacionit u arrestua në flagrancë shtetasin M. P., 21 vjeç, banues në Fier, pasi gjatë kontrollit në automjetin tip “Benz” me të cilin udhëtonte, iu gjetën 43.620 euro, për të cilat 21-vjeçari nuk kishte dokumentacion që vërteton burimin e ligjshëm të tyre. Nga veprimet hetimore dyshohet se shuma e parave është përfituar nga aktivitete kriminale në shtetin italian.

Advertisement

Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy