Aksioni i opozitës në Parlament, reagon Komisioneri i Zgjerimit: Opozita rol kyç, dialogu politik duhet të forcohet

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksioni i opozitës në Parlament, reagon Komisioneri i Zgjerimit: Opozita rol kyç, dialogu politik duhet të forcohet

Komisioneri për zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi është takuar me deputeten demokrate, Jorida Tabaku. Lajmi njoftohet nga Varhelyi, i cili thekson se fokusi i diskutimit ishte dialogu politik në Kuvend.

 

 

Ai shkruan se teksa Shqipëria pret hapjen e negociatave të anëtarësimit, vendi kërkon kuvend funksional.

Advertisement

 

 

Me Kryetaren e Komisionit të Çështjeve Evropiane Jorida Tabaku diskutuam Raportin e Zgjerimit për 2023. Ndërsa planifikojmë të hapim negociatat e anëtarësimit, ne kemi nevojë për një Parlament që funksionon mirë. Dialogu politik konstruktiv duhet të forcohet dhe opozita ka një rol kyç.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy