Bëni Like Struga.info në Facebook


Akuzohen për shpërdorim detyre/ Pezullohen dy drejtuesit e komisariatit të Devollit (EMRAT)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Akuzohen për shpërdorim detyre/ Pezullohen dy drejtuesit e komisariatit të Devollit (EMRAT)

Pezullohen nga detyra dy drejtuesit e komisariatit të Devollit, konkretisht shefi i komisariatit Besim Palamani, dhe shefi i rendit Admir Belisht.

 

Burime konfirmojnë se dy drejtuesit akuzohen për “shpërdorim detyre”.

 

Advertisement

Ata kanë qenë në përgjim për më tepër se 3 muaj, dhe dyshohet se kanë lejuar prerjen e paligjshme të pyjeve si edhe transportimin e tyre nga disa shtetas.

 

Çështja po shqyrtohet në prokurorinë e rrethit gjyqësor Korccë për veprime të mëtejshme, në bashkëpunim me Agjencinë e Mbikqyrjes Policore.

 

Advertisement

Kohë më parë nga ky komisariat nga drejtori i përgjithshëm është larguar nga policia e shtetit edhe shefi i krimeve Pashk Syziu.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy