Alternime kthjellimesh dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alternime kthjellimesh dhe vranësira, parashikimi i motit për sot
Ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshjet e shiut priten të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulët.
Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.
Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy