Ambasadorja Kim kalon fundjavën në Vlorë, përshëndet me nje foto

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri ka zgjedhur që këtë fundjave ta kalojë në Vlorë.

Ajo ka publikuar një foto në rrjetin e saj “Instagram”, ku shfaqet me disa të moshuar që banojnë në qytetin bregdetar.

Advertisement

Krahas fotos, ajo përshëndet edhe ndjekësit e saj: “Mirëdita nga Vlora”.

View this post on Instagram

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

Advertisement

Kujtojmë se një ditë më parë, po nga ky qytet, ambasadorja Kim i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha pas deklaratave të bëra një ditë më parë nga ky i fundit lidhur me vendimin e departamentit te shtetit për ta shpallur “non grata”. Diplomatja e lartë theksoi se Shqipëria po ndryshon

dhe se askush nuk mund të jetë mbi ligjin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy