Ambasadorja Yuri Kim si rrallëherë/ Shfaqet e kuruar deri në detaj, me fustan të zi e buzë të kuqe

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ambasadorja Yuri Kim si rrallëherë/ Shfaqet e kuruar deri në detaj, me fustan të zi e buzë të kuqe

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim së bashku me ministren e Jashtme Olta Xhaçka, ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe shumë të ftuar të tjerë kanë festuar së bashku 246-vjetorin e krijimit të Trupave Detare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Përmes një postimi në “Instagram” ambasadorja ka publikuar foto nga momentet e ceremonies. Ajo që bie në sy është pamja e saj ndryshe nga herët e tjera.

Advertisement

“Këtë vit, ne festuam 246-vjetorin e lindjes së Trupa Detare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E nderuar që iu bashkuan këtij eventi ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri I Mbrojtjes Niko Peleshi, GjeneralMajor Begaj dhe shumë shokë të tjerë.

Trupa Detare e SHBA kanë përfaqësuar gjithmonë më të mirët dhe më të guximshmit e Amerikës. Kushdo që ka punuar në një ambasadë amerikane e di gjithashtu lidhjen e veçantë mes diplomatëve US dhe marinsave që mbrojnë ambasadat dhe konsullatat tona. Faleminderit marinsave që jeni ata që jeni, që jeni gjithmonë besnikë. Gëzuar ditëlindjen!.”, shkruan ajo.

Advertisement

Advertisement
View this post on Instagram

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy